19-latka pędziła w zabudowanym 119 km/h. 9 odebranych praw jazdy

Dodane 4 grudnia 2018, 07:57

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe W minionym tygodniu policjanci z garwolińskiej drogówki zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a na ich konta drogowe wpłynęło po 10 punktów karnych.

Na drodze panują złe warunku do jazdy – śnieg oraz gołoledź, trzeba dostosować prędkość do warunków panujących na drodze. Zdarzają się kierowcy, którzy nie dość ż lekceważą przepisy to nie zwracają uwagi czym pokryta jest jezdnia i „gnają” przed siebie.

Pierwszy kierowca został zatrzymany 27.11 w miejscowości Tarnów - DW 801. Tam pomimo ograniczenia prędkości do 50 km/h, 63-letni mieszkaniec Puław pędził 101 km/h,

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło 28.11 na drodze DW 801 w miejscowości Skurcza i Samogoszcz. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 65 km/h i 70 km/h,

29.11 policjanci z garwolińskiej drogówki w miejscowości Żabianka - DK 17, zatrzymali prawo jazdy o przekroczenie dozwolonej prędkości 40-letniej kobiecie z gminy Garwolin, która przekroczyła prędkość o 62 km/h,

30.11 w Garwolinie ul. Sobieskiego, 19-letnia kobieta mieszkanka Garwolina, pędziła 119 km/h i przekroczyła dozwoloną prędkość o 69 km/h.

Do kolejnych dwóch zatrzymań doszło 01.12 w miejscowości Tarnów – DW 801 oraz w miejscowości Nowy Goniwilk. W Tarnowie mieszkaniec Warszawy, przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h, a w Nowym Goniwilku mieszkaniec Żelechowa  o 59km/h.

W dniu wczorajszym tj. 02.12 w miejscowości Miastków Kościelny, kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h oraz w Starym Miastkowie przekroczenie prędkości o 54 km/h.

Kierowcy już stracili prawa jazdy, zostali ukarani punktami i mandatami karnymi.


Apelujemy, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.

PAMIĘTAJMY – nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych.

KPP Garwolin

Komentarze (3)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
kierowca
  (4 grudnia 2018, 10:10)
Powszechnie się uważa że panie jeżdżą bezpieczniej i odpowiedzialnie ale to chyba już przeszłość.
God god
  (4 grudnia 2018, 10:21)

Widać ze strajk zakończony
Do God god
  (4 grudnia 2018, 21:18)
Strajk policjantów nie ma ŻADNEGO związku z kierowcami przekraczającymi prędkość. Nawet jak nikt nie patrzy, to należy stosować się do przepisów kodeksu drogowego AMEN!!!!!!!!!!!!!!!!. Dorośli, dzieci, zwierzęta, to może nagle pojawić się na drodze. Żyj jak najdłużej, i daj żyć innym.