19-latek włamywał się i okradł lokale

Dodane 2 grudnia 2021, 10:21

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: policja.pl Za przestępstwa włamania i uszkodzenia mienia odpowie 19-latek zatrzymany przez garwolińskich policjantów. Do zdarzeń doszło w pod koniec października i w listopadzie w Garwolinie. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Garwolina prowadzili sprawy kradzieży z włamaniem i uszkodzeniem mienia, do których w ostatnim czasie doszło w Garwolinie. Sposób działania sprawcy był zawsze podobny. Pod koniec października wybił on szybę i uszkodził elewację w salonie fryzjerskim. Starty, które przez to wyrządził wyniosły około 1 200 zł. Na tej samej ulicy w połowie listopada także ktoś wybił szybę. Tym razem w drzwiach wejściowych do sklepu z elektroniką, powodując szkodę, sięgającą 1000 zł. Kilka dni później sprawca dostał się do lokalu handlowego i ukradł część towaru oraz pieniądze w niewielkiej kwocie. Łączne straty także tym razem wyniosły ponad tysiąc złotych.

Kiedy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenia, od razu zajęli się ustaleniem sprawcy lub sprawców tych czynów. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych kryminalni wyjaśnili przebieg zdarzeń i wytypowali osobę odpowiedzialną za te dewastacje. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 19-latka. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstw przeciwko mieniu. Jest on podejrzany o włamanie, usiłowanie włamania oraz uszkodzenie mienia

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za uszkodzenie mienia do 5 lat.

Autor: mł. asp. Małgorzata Pychner

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.