19 zastępów straży pożarnej gasiło dwa pożary

Dodane 2 grudnia 2018, 13:06

Górzno, Na sygnale, Pilawa
Zdjęcie z pożary w miejscowości Samorządki Kolonia autor: OSP Samorządki To nie był spokojny sobotni wieczór. Na terenie powiatu garwolińskiego doszło do dwóch groźnych pożarów.

Pierwszy dzień grudnia okazał się bardzo pracowity dla strażaków z naszego powiatu.

Chwilę przed godziną 19 doszło do pożaru domu w miejscowości Samorządki Kolonia (gm. Górzno). Drewniany dom, kryty strzechą błyskawicznie zajął się ogniem. Na miejsce zadysponowano 12 zastępów straży pożarnej, które z ogniem walczyły przez niemal pięć godzin. Minusowe temperatury i wąskie drogi dojazdowe nie ułatwiały akcji gaśniczej.

Godzinę później, po godz. 20 doszło do pożaru garażu w miejscowości Łucznica (gm. Pilawa). Na miejsce zadysponowano siedem jednostek straży pożarnej, z czego dwie spoza powiatu garwolińskiego. Spłonęło wnętrze murowanego budynku.

Poniżej pożar garażu w miejscowości Łucznica, zdjęcie: OSP Lipówki

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Mieszkaniec
  (3 grudnia 2018, 00:00)
Gdzie reszta jednostek OSP KSRG naszego powiatu że na zabezpieczenie trzeba było wzywać jednostki z Otwocka? Jednostek OSP ponad sto, w samym KSRG jest ponad 20 A na pewno nie wszystkie w tym dniu były zadysponowane do pożarów... dlaczego nie wezwano ich na zabezpieczenie....