1380 rowerzystów przyłapanych na wykroczeniach

Dodane 5 sierpnia 2017, 13:22

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: redakcja Tylko w lipcu policjanci zatrzymali 1380 kierowców jednośladów, którzy popełnili wykroczenia. Wśród 3289 kierujących autami, 122 jechało nieprawidłowo.

DZIAŁANIA ,, MÓJ ROWER - MOJE ŻYCIE”

W miesiącu lipcu garwolińscy policjanci prowadzili działania ,,MÓJ ROWER – MOJE ŻYCIE”, ukierunkowane na właściwe zachowanie kierujących rowerami, pojazdami mechanicznymi, jak również pieszych uczestników ruchu drogowego. W działaniach ujawniono 1380 wykroczeń popełnionych przez w/w, oraz 24 rowerzystów pod działaniem alkoholu.

Policjanci zwracają szczególną uwagę na prawidłowe wyposażenie rowerów w oświetlenie, a także jazdę w stanie po spożyciu alkoholu. Działania prowadzone będą w dalszym ciągu.

DZIAŁANIA ,,STOP TRZEŹWOŚĆ” W MIESIĄCU LIPCU

W lipcu na terenie powiatu garwolińskiego, policjanci podczas codziennej służby prowadzili działania "Stop trzeźwość" poddawali badaniu alkomatem kierujących. W trakcie działań, policjanci poddali kontroli trzeźwości łącznie 3289 kierujących oraz przeprowadzili 1 badanie na zawartość "narkotyków". Okazało się, że dziewięciu kierujących poruszało się na tzw. "podwójnym gazie". Ujawniono również 113 innych wykroczeń. Działania będą prowadzone w codziennej służbie.

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE” NA TERENIE POWIATU GARWOLIŃSKIEGO

W miesiącu lipcu policjanci z garwolińskiej komendy, prowadzili akcję pn. „Bezpieczne przejście”. Podczas działań zwracali szczególną uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych głównie w rejonie przejść dla pieszych. 

Działania przeprowadzane były w wybrane dni miesiąca na terenie całego powiatu garwolińskiego. W ramach akcji „Bezpieczne przejście” policjanci ujawnili 238 wykroczeń. Wobec kierujących jak i pieszych, policjanci zastosowali przewidziane prawem środki karne – w postaci mandatów jak i środki oddziaływania wychowawczego w postaci pouczeń. Najczęściej popełnione wykroczenia to: przebieganie przez jezdnię, nieprawidłowe parkowanie pojazdu oraz przekroczenia prędkości. Policjanci powiatu garwolińskiego raz w tygodniu będą przeprowadzali takie działania.

Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych.

Komentarze (1)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
P.
  (7 sierpnia 2017, 18:18)
Rower już gdzieś widziałem, kolano też znajome ;)