- Pani córka śmiertelnie potrąciła człowieka - usłyszały 95-latka i 75-latka

Dodane 8 marca 2021, 10:01

Na sygnale
Zdjęcie poglądowe: pixabay.com

Do obu telefonicznych oszustw doszło 1 marca w gminie Maciejowice.

Policjanci z Posterunku w Maciejowicach otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy (75 lat), że na jej stacjonarny telefon zadzwoniła kobieta, która przedstawiła się jako policjantka z Warszawy. Dzwoniąca stwierdziła, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i została zatrzymana. Dodała, że jedynym warunkiem, aby uniknąć więzienia jest wpłacenie przez rodzinę 200 tysięcy złotych kaucji. Zgłaszając a w trakcie rozmowy oświadczyła, że nie posiada takiej kwoty. Wówczas dzwoniąca próbowała zdobyć informacje, czy seniorka posiada pieniądze w innej walucie. Ostrożna kobieta jednak szybko zakończyła rozmowę. Była to ewidentna próba oszustwa. Do przekazania gotówki na szczęście nie doszło.

Tego samego dnia na telefon stacjonarny 93-letniej mieszkanki gminy Maciejowice również zadzwoniła kobieta, podająca się za policjantkę. Dzwoniąca użyła podobnych argumentów na wyłudzenie pieniędzy. Znów podała, że krewny spowodował wypadek i aby nie trafił do więzienia konieczne jest wpłacenie znacznej sumy pieniędzy. Kiedy starsza kobieta oświadczyła, że nie ma takiej gotówki, dzwoniąca się rozłączyła. Postępowanie w obu sprawach prowadzi KPP Garwolin.

Komentarze (0)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Garwolin24.com nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.